A Nemzeti Klímavédelmi Hatóság felhívja ügyfelei figyelmét a CBAM rendszer éles szakaszában életbe lépő éves jelentéstételi kötelezettségre és a kapcsolódó határidőkre.

Tisztelt Ügyfeleink!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a CBAM rendszer éles időszakában, 2026. január 1-jétől kezdődően a jelentéstételi kötelezettség éves gyakoriságúvá válik. A CBAM Átmeneti nyilvántartásban megjelenő 2026 Q1-es negyedéves jelentéssel nincs további teendőjük, negyedéves jelentést az éles időszakban nem kell benyújtani.

Felhívjuk figyelmüket, hogy az első éves jelentést 2027. szeptember 30-ig szükséges benyújtani.

Fontos továbbá, hogy azon gazdálkodó szervezeteknek, amelyek 2026-ban már rendelkeznek CBAM engedéllyel, a 2026-os évre vonatkozó adatokat folyamatosan gyűjteniük kell annak érdekében, hogy a jelentéstételi kötelezettségüknek határidőben és megfelelő módon eleget tudjanak tenni.

Javasoljuk, hogy időben készüljenek fel az adatszolgáltatásra, és gondoskodjanak a szükséges információk rendszerezett nyilvántartásáról.

Köszönjük együttműködésüket!

Nemzeti Klímavédelmi Hatóság